XXII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej.

Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej odbędzie się 28 września 2023r. w godzinach 10:00-14:00 na terenie dwóch kampusów, tj. przy ul. Śniadeckich 2 oraz ul. Racławickiej 15-17.

Głównym celem jest upowszechnianie osiągnięć naukowych, przekazywanie wiedzy, wspólne rozwiązywanie problemów, wyjaśnianie niezrozumiałych pojęć i zjawisk, pokazywanie korzyści płynących z rozwoju poszczególnych dziedzin (sztuka, nauki inżynieryjno-technicznych, nauki społeczne oraz nauki o polityce i administracji), jak również rozbudzenie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w eksperymentach, pokazach oraz wykładach. Misją festiwalu jest upowszechnianie wiedzy wśród zróżnicowanego grona odbiorców. Przedsięwzięcie to daje każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania metod prowadzenia badań i dorobku pracowników uczelni, a także zachęca do pogłębiania wiedzy w przystępny sposób. Nasze spotkania festiwalowe służą całej społeczności lokalnej.

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz Więcej

OTWARTY DZIEŃ LEGO

 25 stycznia zapraszamy na otwarty dzień z LEGO Lego mindstroms – dzieci w wieku 10+ Kryptony – dzieci 8+ Lego classic – dzieci 6+ Lego duplo – dzieci 4+Liczba