O Nas

Centrum Nauki Cordis

Podstawowe Informacje

Centrum Nauki Cordis

Centrum Nauki “Cordis” jest placówką popularyzująca naukę. Tematem przewodnim są technologie innowacyjne w zdrowiu. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa “Cordis” oznaczającego serce

W Centrum znajduje się profesjonalna sala konferencyjna, sala wystawowa oraz sale edukacyjne: sala chemiczna, programowania, audiowizualna i stymulacji zmysłów. 

Oferta naszego CN jest interdyscyplinarna i skierowana do wszystkich pasjonatów nauki.

Zapraszamy do współpracy koła naukowe, koła zainteresowań, nauczycieli, terapeutów, a także zwykłych pasjonatów nauki chcących rozwijać swoje zainteresowania.

Sale edukacyjne są dostępne od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

SALA CHEMICZNA

Sala chemiczna jest dostępna od wtorku do piątku w godzinach pracy Centrum. Zapraszamy do współpracy nauczycieli, którzy chcieliby zaprojektować własną lekcję doświadczeń, a także kółka chemiczne i wszystkich pasjonatów chemii, którzy interesują się eksperymentami chemicznymi

SALA PROGRAMOWANIA

Sala programowania składa się z oferty skierowanej do starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Młodsze dzieci mogą bawić się i uczyć używając zestawów mini-robotów Ozobot, natomiast dla starszych proponujemy naukę programowania poprzez zabawę z zestawami Krypton. W ich zakresie należy zarówno zabawa w konstruktora podczas projektowania i składania robota, jak i programisty podczas programowania.

SALA AUDIOWIZUALNA

Sala audiowizualna wyposażona jest w profesjonalny sprzęt audio-wideo do realizowania profesjonalnych materiałów filmowych. Do korzystania z niej zachęcamy wszystkich pasjonatów dziennikarstwa i reżyserów-amatorów.

SALA STYMULACJI ZMYSŁÓW

Sala stymulacji zmysłów stworzona została z myślą o osobach pracujących z dziećmi wymagającymi profesjonalnej opieki terapeutycznej. Pozwala zapoznać dzieci z efektami wizualnymi – światło – oraz słuchowymi – dźwięk.

SALA WYSTAWOWA

W sali głównej znajduje się Wystawa oraz Majsternia programu SOWA, czyli eksponaty i przestrzeń do eksperymentowania.

Ponadto można także poznać wystawę poświęcona anatomii ludzkiego ciała - tajemnice budowy różnych narządów, umieszczenia ich w organizmie, poznać położenie żył i tętnic i nie tylko.

SALA KONFERENCYJNA

W ofercie naszego CN znajduje się piękna sala konferencyjna przygotowana do prowadzenia konferencji oraz oficjalnych spotkań. W tej sali na co dzień znajdują się zestawy wirtualnej rzeczywistości, gdzie zwiedzający mają możliwość przenieść się w świat przygód i niesamowitych przeżyć.