O NAS

Centrum Nauki Cordis jest placówką popularyzującą naukę przy użyciu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Tematem przewodnim są innowacyjne technologie w zdrowiu. To miejsce do eksperymentowania, rozwijania potencjału twórczego oraz samodzielnego prowadzenia doświadczeń przez dzieci – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Oprócz tego, odwiedzający mogą w miły i radosny sposób spędzić czas. Centrum wyposażone jest w stanowiska, pozwalające przenieść się w wirtualną rzeczywistość. Nasze pracownie są idealnym miejscem, które niewątpliwie poszerzą u dzieci kreatywność oraz zapewnią możliwość rozwijania zainteresowań w zakresie nauk przyrodniczych. Nawet najtrudniejsze zagadnienia naukowe mogą być interesujące oraz wzbudzać ciekawość.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Tytuł projektu: Stworzenie Centrum Popularyzujące Naukę na obszarze strefy centralnej w Świdwinie.

Cel projektu: Celem głównym projektu jest poprawa dostępności do wysokiej jakości infrastruktury proedukacyjnej oraz lepsze kwalifikacje i umiejętności uczniów przez utworzenie i uruchomienie centrum popularyzującego naukę w Świdwinie.

Beneficjent: Powiat Świdwiński

Zajrzyjcie również na ścieżkę edukacyjną „Kocham wodę bez niej żyć nie mogę!”, która znajduje się obok budynku CN Cordis. To świetny punkt, który może urozmaicić dzień wycieczkowy. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ramach projektu powstało 9 urządzeń edukacyjnych m. in. tablice i gry o tematyce  wodnej. Odwiedzający mają okazję zapoznać się z procesem obiegu wody w przyrodzie i poznać mieszkańców jezior. Gry edukacyjne są ciekawą formą nauki dla najmłodszych, a mapa akwenów z terenu powiatu świdwińskiego może być początkiem planowania wypraw do tych pięknych zakątków.