Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” – nakręć i pokaż nam swój eksperyment!

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Superbohaterowie w Laboratorium”, polegającym na przeprowadzeniu i nagraniu eksperymentu chemicznego lub fizycznego. Zgłoszenia trwają do 10 listopada.

Organizatorzy

Organizatorami konkursu są: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przy współpracy z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Centrum Nauki „Cordis” w Świdwinie.

Gdzie eksperymentować?

  • Szkoły podstawowe (uczniowie klas VII – VIII) mogą przygotować film w szkolnej pracowni lub po wcześniejszym umówieniu terminu – w Centrum Nauki Cordis w Świdwinie pod numerem telefonu: 94 731 02 03,
  • Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli do dyspozycji laboratoria Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – po wcześniejszym umówieniu terminu u prof. ZUT Beaty Zielińskiej (prodziekan ds. organizacji i rozwoju) – beata.zielinska@zut.edu.pl, bądź mogą również skorzystać z pracowni w szkołach.

Prace konkursowe

Zgłoszenia do konkursu mogą być przesyłane do 10 listopada 2023 r. na adres Kuratorium Oświaty w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin) z dopiskiem „Superbohaterowie w Laboratorium” – nakręć i pokaż nam swój eksperyment. Liczy się data faktycznego wpłynięcia pracy konkursowej do Kuratorium.

Zachęcamy do udziału!

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz Więcej