DZIEŃ SZACHÓW CHIŃSKICH W ŚWIDWINIE 21.10.2023

Lokalni organizatorzy i europejscy sympatycy gry planszowej „Xiangqi” – Szachy Chińskie – mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych tą grą na Dzień Szachów Chińskich w Świdwinie.

Wszystkim chętnym zaoferujemy naukę tej gry planszowej, w którą gra wiele milionów ludzi, głównie w Chinach i Wietnamie. Xiangqi są nawet starsze od bardziej popularnych szachów międzynarodowych.

Nauka elementów nie zajmuje dużo czasu. Ponieważ jest tak złożona i skomplikowana jak szachy, wkrótce odkryjesz tę samą przyjemność – i frustrację – podczas grania w tę grę.

Dla tych, którzy już znają tę grę, oferujemy mały turniej, aby sprawdzić swoją siłę. Turniej zostanie zorganizowany na miejscu, gdy stanie się jasne, kto faktycznie weźmie udział w tym wydarzeniu.

Zarówno lekcje, jak i turniej są prowadzone przez uznanych na całym świecie zręcznych graczy, którzy mają duże doświadczenie w nauczaniu tej gry.

Data:
Sobota, 21 października 2023 r.

Miejsce:
Centrum Nauki Cordis
Mieszka I 17A, 78-300 Świdwin, Polska

Rejestracja:
Najpóźniej na miejscu o godzinie 14:00
lub zapisać się na liście rejestracyjnej.
e-mail: rafal.figiel@onet.pl

Dyrektor wydarzenia
Rafał Figiel 

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz Więcej

II Tydzień Atomowy za nami !

W Centrum Nauki „Cordis” w Świdwinie, w dniach 26 lutego – 1 marca, odbywały się warsztaty i wykłady dla młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych,