SOWA w CN „Cordis”

SOWA🦉 w Centrum Nauki Cordis w Świdwinie❗

Stworzenie „Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA”🦉 to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki wpisująca się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki i mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. Minister przyznał Centrum Nauki Kopernik dotację celową w kwocie 44 mln. zł, na uruchomienie 32 lokalnych stref aktywności w latach 2021–2023 tj. 2 pilotażowe w 2021 r. i 30 w latach 2022-2023.20 września, w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Starosta Świdwiński Mirosław Majka, uczestniczył w otwarciu pierwszego w Polsce małego centrum nauki, podczas którego ogłoszono laureatów naboru projektu SOWA🦉. Jeszcze w tym roku, w Raciborzu, zostanie otwarta druga Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności ‒ SOWA🦉.

Swoje lokalne minicentra nauki będą także miały m. in. Centrum Nauki Cordis w Świdwinie. W ramach SOWY laureaci otrzymają: ♦️ Wystawę – kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. ♦️ Majsternię – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.W ramach projektu, Kopernik zaoferuje również placówkom wsparcie, współpracę i sieciowanie. Każdej Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności przekazany zostanie materiał z opisem projektu i rekomendowanymi rozwiązaniami dotyczącymi jego prowadzenia. Odbędą się również szkolenia w zakresie rozwoju kadry technicznej (techniczna instrukcja obsługi eksponatów, zasady eksploatacji, gwarancji i realizacji ewentualnych napraw) i kadry animatorskiej wraz z pakietem dobrych praktyk.

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz Więcej

Noc Muzeów

Noc Muzeów za nami! Dziękujemy wszystkim obecnym na seansach filmowych i zwiedzającym za mile spędzony czas.

Zajęcia Klubu Małego Odkrywcy

Już po raz piąty w Sali Chemicznej odbyły się zajęcia Klubu Małego Odkrywcy. Dzieci do tej pory brały udział w zajęciach chemicznych i astronomicznych, badały